Vybíráme konferenční stolek z masivu

Post date:

Author:

Category:

Konferenční stolek je důležitým doplňkem obývacího pokoje. Jeho nákup bychom tak jednoznačně neměli podcenit. Jak vybrat ten správný a proč upřednostnit masiv?

Proč volit konferenční stůl z masivu

Konferenční stolek je důležitou součástí našich odpočinkových chvil. Chceme si na něj odložit v klidu kávu nebo rozečtenou knihu. Měl by tedy být dostatečně praktický a současně svým designem zcela nenarušit vzhled celého obývacího pokoje.

Konkrétně masivní konferenční stolky mají celou řadu výhod. Dřevo se pyšní dlouhou životností i nadčasovým vzhledem.

Zpracování a celkový dojem bychom jednoznačně neměli podcenit. Vysnít si vyřezávaný konferenční stolek v historizujícím stylu do prudce moderní domácnosti, kde dominují čisté linie, jednoduché tvary a spíše geometrické uspořádání nebývá ideálním řešením.

Jak sladit masivní konferenční stolek s ostatním zařízením

Většina lidí spíše, než cestu efektních kontrastů volí citlivé sladění jednotlivých prvků. Takové řešení je jednodušší a vyžaduje méně citu pro kombinování i méně vycvičené „oko“. Jednoduše řečeno nemusíte být profesionální architekt, abyste vytvořili vkusný dojem.

Tento nábytek by tak svým návrhem měl do celkového konceptu místnosti zapadnout. Neznamená to však, že se musíte „smířit“ s čistě přirozeným vzhledem. Konferenční stolek z masivu může získat i veskrze moderní vyznění. Dřevo se totiž až překvapivě skvěle kombinuje s ostatními materiály, jako je sklo a kov.

Nábytek, který má kovové nohy, se rozhodně nehodí pouze do hal a průmyslových podniků. Dostatek „parády“ nadělá i u vás doma. 

Industriální konferenční stůl je momentálním trendem. Industriální styl v sobě ukrývá zvláštní poetiku, jíž si oblíbilo mnoho lidí a stále fanoušků přibývá. Typická je pro něj rozlehlost a vzdušnost, zároveň je mu však vlastní kreativita, s níž se snaží využít vše, co je dostupné, včetně mírně omšelých prvků.

Jak vybrat konferenční stolek

Pod samotným termínem masiv se může skrývat mnoho typů dřev. Žádoucí je samozřejmě, aby se jednalo o dřevo tvrdé. Tím více trvanlivý bude daný nábytek.

O využitelnosti vašeho konferenčního stolku však kromě materiálu, z něhož je vyroben, rozhodují i další důležité atributy. Při nákupu byste tak neměli podcenit především adekvátní rozměry. Odvíjet se budou od sedačky, proto je lepší si nejprve vybrat tu a samotný stolek kupovat až podle ní.

V ideálním případě by konferenční stolek svou výškou měl odpovídat právě výšce pohovky. Běžně se konferenční stolky vyrábějí do výšky cca 45 až 50 cm od země. Řešit dále budete hlavně délku desky, která by měla odpovídat nejvýše asi polovině délky sedačky.

Mějte také na paměti, že konferenční stolek by neměl v domácnosti, obrazně řečeno, nadělat více škody než užitku. Nesmí vám překážet. Proto si rozmyslete, jestli onen robustní kus nábytku, který jste si vyhlédli, skutečně váš obývací pokoj „unese“. Mezi sedačkou a stolkem v optimálním případě zůstává přibližně 50 až 60 cm prostoru.

Co se týče tvaru, tradičně voleným bývá hlavně obdélník, který na desce poskytuje dostatek prostoru. Kulatý tvar je náročnější na prostor. Hodí se tak hlavně do větších místností.

Pokud hledáte konferenční stolky z poctivého masivu v industriálním stylu, inspirujte se na stránkách – rodinného výrobce – Majstrstych.cz.

Soustruhy na kov a práce s nimi. Jaké jsou jejich tipy a co byste...

0
Soustruhy na kov jsou nástroje, které se používají k vytváření rotačních dílů z kovů a dalších materiálů. Tyto stroje pracují pomocí otáčení kusu kovu...

Kompletní vybavení domácnosti na jednom místě. Přijďte si vybrat vytoužený nábytek!

0
Zařizování domácnosti není vůbec jednoduchá a už vůbec ne levná záležitost. Pokud se chceme doma cítit opravdu době a chceme kolem sebe mít jenom...

DEKOR BETON – výroba a montáž betonových plotů

0
Betonové ploty jsou nejlepší možností pro oplocení vašeho pozemku. Existuje několik výhod betonových plotů: Pokud jsou betonové ploty správně postaveny a udržovány, mohou poskytovat vysokou odolnost...

Různé druhy střech: Jak si vybrat tu správnou pro váš domov

0
Cílem střechy je hlavně chránit prostor pod sebou před deštěm, sněhem, větrem, slunečním záření, či dalšími vlivy počasí. Dle typu budovy se pak liší...

Jak poznat, že je potřeba vyvložkovat komín?

0
K odvodu spalin a kouře z různých spotřebičů využíváme komín. Díky tomu máme doma nebo třeba na chalupě teplo a příjemnou atmosféru, komín ale...