Vybíráme konferenční stolek z masivu

Post date:

Author:

Category:

Konferenční stolek je důležitým doplňkem obývacího pokoje. Jeho nákup bychom tak jednoznačně neměli podcenit. Jak vybrat ten správný a proč upřednostnit masiv?

Proč volit konferenční stůl z masivu

Konferenční stolek je důležitou součástí našich odpočinkových chvil. Chceme si na něj odložit v klidu kávu nebo rozečtenou knihu. Měl by tedy být dostatečně praktický a současně svým designem zcela nenarušit vzhled celého obývacího pokoje.

Konkrétně masivní konferenční stolky mají celou řadu výhod. Dřevo se pyšní dlouhou životností i nadčasovým vzhledem.

Zpracování a celkový dojem bychom jednoznačně neměli podcenit. Vysnít si vyřezávaný konferenční stolek v historizujícím stylu do prudce moderní domácnosti, kde dominují čisté linie, jednoduché tvary a spíše geometrické uspořádání nebývá ideálním řešením.

Jak sladit masivní konferenční stolek s ostatním zařízením

Většina lidí spíše, než cestu efektních kontrastů volí citlivé sladění jednotlivých prvků. Takové řešení je jednodušší a vyžaduje méně citu pro kombinování i méně vycvičené „oko“. Jednoduše řečeno nemusíte být profesionální architekt, abyste vytvořili vkusný dojem.

Tento nábytek by tak svým návrhem měl do celkového konceptu místnosti zapadnout. Neznamená to však, že se musíte „smířit“ s čistě přirozeným vzhledem. Konferenční stolek z masivu může získat i veskrze moderní vyznění. Dřevo se totiž až překvapivě skvěle kombinuje s ostatními materiály, jako je sklo a kov.

Nábytek, který má kovové nohy, se rozhodně nehodí pouze do hal a průmyslových podniků. Dostatek „parády“ nadělá i u vás doma. 

Industriální konferenční stůl je momentálním trendem. Industriální styl v sobě ukrývá zvláštní poetiku, jíž si oblíbilo mnoho lidí a stále fanoušků přibývá. Typická je pro něj rozlehlost a vzdušnost, zároveň je mu však vlastní kreativita, s níž se snaží využít vše, co je dostupné, včetně mírně omšelých prvků.

Jak vybrat konferenční stolek

Pod samotným termínem masiv se může skrývat mnoho typů dřev. Žádoucí je samozřejmě, aby se jednalo o dřevo tvrdé. Tím více trvanlivý bude daný nábytek.

O využitelnosti vašeho konferenčního stolku však kromě materiálu, z něhož je vyroben, rozhodují i další důležité atributy. Při nákupu byste tak neměli podcenit především adekvátní rozměry. Odvíjet se budou od sedačky, proto je lepší si nejprve vybrat tu a samotný stolek kupovat až podle ní.

V ideálním případě by konferenční stolek svou výškou měl odpovídat právě výšce pohovky. Běžně se konferenční stolky vyrábějí do výšky cca 45 až 50 cm od země. Řešit dále budete hlavně délku desky, která by měla odpovídat nejvýše asi polovině délky sedačky.

Mějte také na paměti, že konferenční stolek by neměl v domácnosti, obrazně řečeno, nadělat více škody než užitku. Nesmí vám překážet. Proto si rozmyslete, jestli onen robustní kus nábytku, který jste si vyhlédli, skutečně váš obývací pokoj „unese“. Mezi sedačkou a stolkem v optimálním případě zůstává přibližně 50 až 60 cm prostoru.

Co se týče tvaru, tradičně voleným bývá hlavně obdélník, který na desce poskytuje dostatek prostoru. Kulatý tvar je náročnější na prostor. Hodí se tak hlavně do větších místností.

Pokud hledáte konferenční stolky z poctivého masivu v industriálním stylu, inspirujte se na stránkách – rodinného výrobce – Majstrstych.cz.

Vyberte si ty správné židle k jídelnímu stolu

0
Máte v plánu rekonstruovat kuchyň, nebo si jen pořídit nový jídelní stůl se židlemi? Pak jistě přemýšlíte o tom, jaký je ten správný typ...

Pořídit si vhodný vypínač či zásuvku může občas zabrat dost času

0
Všichni bereme vypínače a zásuvky tak nějak samozřejmě a většinou se nad jejich existencí nijak nezamýšlíme. Kdyby však nebylo těchto doplňků, nemohli bychom doma...

K čemu se dají využít plechové střešní krytiny?

0
Klasické pálené střešní tašky a jejich betonové varianty dnes na českých rodinných domech stále dominují. V posledních letech se ale do popředí dostávají také...

Spolehlivý dodavatel stavebních materiálů je zázrakem pro každého řemeslníka

0
V České republice se pohybují tisíce a tisíce stavebních společností, díky nimž mají lidé kde bydlet, pracovat, bavit se i plnit své základní lidské...

Patagonia a problém s plastem

0
Naše planeta má hluboce znepokojující a všudypřítomný problém s plasty. Skupina výzkumníků dokonce objevila plastové sáčky a obaly ze sladkostí plovoucí v hloubce 11...