Vaše ložnice nemusí být odkladištěm starého nábytku

Post date:

Author:

Category:

Pojďme si nejdříve vysvětlit, proč je důležité, abychom se v ložnici cítili pohodlně a bezpečně. Určitě je to tím, že v ložnici trávíme až třetinu života. Spánkem. Nenamlouvejte si, že stejně se tam chodíte „jenom vyspat“ a zase ráno utíkáte do zaměstnání.

To je právě důvodem, proč v našich končinách nábytek do ložnice není kupován nový, ale spíše se sem přesouvají kousky zařízení z jiných místností, mnohdy okoukané, poškrábané, či s upadlými úchytkami.

Spí se vám v takové „co dům dal“ ložnici dobře? Někdy je těžké nakoupit veškeré vybavení do ložnice najednou. Ale i když nemáte dostatek finančních prostředků, určitě byste neměli šetřit na kvalitní matraci.

Na matraci záleží, zde budete ráno odpočatí, nebudete mít potíže s páteří a velkými klouby. Pokud vás bolí kyčle, či ramena, je nejvyšší čas starou matraci vyměnit za novou.

Náš tip: Zařizujete novou ložnici a chcete tam mít originální dekorace? Namalujte si je sami! Pomocí sady na malování podle čísel vám to půjde snadno.

V malé i velké ložnici myslete také na dostatek úložných prostor, nejlepší službu vám udělají vestavěné skříně na míru, na uložení prádla a ponožek jsou nejoblíbenějším řešením komody s šuplíky. Prádlo se v nich dá přehledně srovnat.

V ložnici by neměl být nepořádek, hrnky od čaje, sklenice od pití, ani přetékající odpadkový koš. Před spaním byste si měli vyvětrat a uklidit, málokomu se dobře usíná při pohledu na nepořádek, který bude třeba zítra (někdy) uklidit.

Při zařizování ložnice nezapomeňte ani na žaluzie, či kvalitní zatemňovací závěsy, aby vás vycházející slunko nebudilo zbytečně brzo.

Pokud si přejete změnit vzhled ložnice a nechce se vám investovat do nového nábytku, snadno ji oživíte novou výmalbou, či novými doplňky a bytovými textiliemi. Nový kusový kobereček a povlečení dokáží udělat zázraky.

Posezení z bytelné betonové nebo kvalitní kovové konstrukce. Které zvolíte?

0
Máte doma zahradu, na které rádi trávíte čas setkáváním se s přáteli nebo s rodinou, posedíte si u dobrého jídla a pití a dlouhé hodiny si...

Proč si pojistit nemovitost a jak jednoduše uzavřít pojistnou smlouvu?

0
Stavíte právě svůj vysněný dům, nastěhovali jste se do rodinného domu nebo jste si koupili byt do osobního vlastnictví? Ve všech těchto případech je...

Nejste si jistí designem nábytku? Poradíme vám, jak si nejlépe vybrat!

0
Design nábytku je rozhodně jednou z věcí, které vždycky budeme řešit. Vedle svého praktického účelu totiž dokáže nábytek také opravdu zásadně ovlivnit to, jaké prostředí...

Recyklace vody pro ekonomický a ekologický provoz

0
V současné době máme pitné vody sice stále dostatek, ale už za pár let by to mohl být nepřekonatelný problém. Recyklace vody je dnes...

Profesionální dohled nad stavbou jako naprostý základ

0
Stavební činnosti rozhodně nejsou ničím jednoduchým, a naopak mohou být s přibývajícími požadavky a problémy stále větším a větším oříškem. Takové problémy pak mohou být...