Vaše ložnice nemusí být odkladištěm starého nábytku

Post date:

Author:

Category:

Pojďme si nejdříve vysvětlit, proč je důležité, abychom se v ložnici cítili pohodlně a bezpečně. Určitě je to tím, že v ložnici trávíme až třetinu života. Spánkem. Nenamlouvejte si, že stejně se tam chodíte „jenom vyspat“ a zase ráno utíkáte do zaměstnání.

To je právě důvodem, proč v našich končinách nábytek do ložnice není kupován nový, ale spíše se sem přesouvají kousky zařízení z jiných místností, mnohdy okoukané, poškrábané, či s upadlými úchytkami.

Spí se vám v takové „co dům dal“ ložnici dobře? Někdy je těžké nakoupit veškeré vybavení do ložnice najednou. Ale i když nemáte dostatek finančních prostředků, určitě byste neměli šetřit na kvalitní matraci.

Na matraci záleží, zde budete ráno odpočatí, nebudete mít potíže s páteří a velkými klouby. Pokud vás bolí kyčle, či ramena, je nejvyšší čas starou matraci vyměnit za novou.

Náš tip: Zařizujete novou ložnici a chcete tam mít originální dekorace? Namalujte si je sami! Pomocí sady na malování podle čísel vám to půjde snadno.

V malé i velké ložnici myslete také na dostatek úložných prostor, nejlepší službu vám udělají vestavěné skříně na míru, na uložení prádla a ponožek jsou nejoblíbenějším řešením komody s šuplíky. Prádlo se v nich dá přehledně srovnat.

V ložnici by neměl být nepořádek, hrnky od čaje, sklenice od pití, ani přetékající odpadkový koš. Před spaním byste si měli vyvětrat a uklidit, málokomu se dobře usíná při pohledu na nepořádek, který bude třeba zítra (někdy) uklidit.

Při zařizování ložnice nezapomeňte ani na žaluzie, či kvalitní zatemňovací závěsy, aby vás vycházející slunko nebudilo zbytečně brzo.

Pokud si přejete změnit vzhled ložnice a nechce se vám investovat do nového nábytku, snadno ji oživíte novou výmalbou, či novými doplňky a bytovými textiliemi. Nový kusový kobereček a povlečení dokáží udělat zázraky.

Jak správně zabezpečit chatu před koncem sezóny

0
Podzimní počasí je už bohužel tady a letošní chatařská sezóna pomalu končí. Velká část majitelů chat a chalup si bohužel neuvědomuje, že právě takovéto...

Drobné doplňky dokáží udělat velkou změnu v celkovém dojmu z outfitu

0
Už odpradávna se ženy i muži zdobí nejrůznějšími náramky a náhrdelníky. Dříve měly spíše symbolizovat příslušnost ke kmeni, vesnici, či rodině. Ale velmi brzy...

Instalatér z Prahy, který vyřeší a odstraní potíže nejen na ucpaném odpadu

0
Nedávno se vám stalo, že se vám ucpal odpad nebo jste potřebovali urychleně udělat jinou instalatérskou práci, a tak jste zavolali prvního instalatéra, který...

Ploty, které budou vašemu pozemku slušet

0
V případě, že aktuálně řešíte plot, tak je potřeba přesně vědět, jak na to a jak přesně vědět, že si vybíráte dobře. Plotové dílce, plotové...

Když na „čoch“, tak s párty stanem

0
Zajít si tak na pořádný čoch! Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Pak jste patrně nebyli na „bečce, chlastačce, nebo moderním slovem zvané garden...