Vaše ložnice nemusí být odkladištěm starého nábytku

Post date:

Author:

Category:

Pojďme si nejdříve vysvětlit, proč je důležité, abychom se v ložnici cítili pohodlně a bezpečně. Určitě je to tím, že v ložnici trávíme až třetinu života. Spánkem. Nenamlouvejte si, že stejně se tam chodíte „jenom vyspat“ a zase ráno utíkáte do zaměstnání.

To je právě důvodem, proč v našich končinách nábytek do ložnice není kupován nový, ale spíše se sem přesouvají kousky zařízení z jiných místností, mnohdy okoukané, poškrábané, či s upadlými úchytkami.

Spí se vám v takové „co dům dal“ ložnici dobře? Někdy je těžké nakoupit veškeré vybavení do ložnice najednou. Ale i když nemáte dostatek finančních prostředků, určitě byste neměli šetřit na kvalitní matraci.

Na matraci záleží, zde budete ráno odpočatí, nebudete mít potíže s páteří a velkými klouby. Pokud vás bolí kyčle, či ramena, je nejvyšší čas starou matraci vyměnit za novou.

Náš tip: Zařizujete novou ložnici a chcete tam mít originální dekorace? Namalujte si je sami! Pomocí sady na malování podle čísel vám to půjde snadno.

V malé i velké ložnici myslete také na dostatek úložných prostor, nejlepší službu vám udělají vestavěné skříně na míru, na uložení prádla a ponožek jsou nejoblíbenějším řešením komody s šuplíky. Prádlo se v nich dá přehledně srovnat.

V ložnici by neměl být nepořádek, hrnky od čaje, sklenice od pití, ani přetékající odpadkový koš. Před spaním byste si měli vyvětrat a uklidit, málokomu se dobře usíná při pohledu na nepořádek, který bude třeba zítra (někdy) uklidit.

Při zařizování ložnice nezapomeňte ani na žaluzie, či kvalitní zatemňovací závěsy, aby vás vycházející slunko nebudilo zbytečně brzo.

Pokud si přejete změnit vzhled ložnice a nechce se vám investovat do nového nábytku, snadno ji oživíte novou výmalbou, či novými doplňky a bytovými textiliemi. Nový kusový kobereček a povlečení dokáží udělat zázraky.

Vilapark Klamovka: unikát na pražském realitním nebi nabízí centrum metropole i zeleň

0
Chcete zůstat navždy v Praze nablízku příležitostí, které metropole nabízí, ale nenašli jste zatím bydlení podle vašich představ? Už hledat nemusíte, jistě vás totiž nadchne...

Chystáte se prodat dům nebo byt? Obraťte se na TRIÁDA realitní kanceláře

0
Důvodů, proč se rozhodneme pro prodej nemovitosti, může být mnoho. Někdo kupuje byty v původním stavu a rekonstruuje je, následně prodává, někdo zdědí byt po...

Hledáte ráj manipulační techniky, například zahradních koleček? Jste tu správně

0
E-shop ekovovyroba.cz, který nabízí širokou škálu zahradních koleček, stavebních koleček, skládacích kontejnerů a manipulační techniky (paletové vozíky, rudly, ruční dvoukolové vozíky, plošinové vozíky) je...

Nemůžete usnout, v noci se často probouzíte a vstáváte unavení? Řešení může být jednoduché.

0
Problém s usínáním má mnoho z nás a příčiny mohou být vážné. Problémy v práni nebo doma, stres, bolesti a tak dále. Pokud vás však netrápí nic...

Domovní čistírna odpadních vod neboli ČOV: Co byste o ní měli vědět?

0
Čistírna, případně čistička odpadních vod či „čéóvéčko“ (ČOV). Několik zažitých názvů označují systém, který v současné době představuje nejdokonalejší způsob likvidace odpadních vod z...