Myslete na svoje zdraví a pohodlí, i když máte zrovna homeoffice

Post date:

Author:

Category:

Poslední téměř dva roky byly velice hektické a ohromná spousta lidí, kteří pracují na počítači, se neviděli celé měsíce se svými přáteli a partnery v kanceláři, ale pracovali z domova. Při homeoffice tak mohla spousta lidí přičuchnout k výhodám, jako je lepší organizace času a větší pohodlí při práci.

Zároveň ale spousta lidí dost zlenivěla a především minimálně myslela na svoje co největší pohodlí. Pochopitelně totiž jen málokdo, kdo nemá doma zájem pracovat či hrát hry, vlastní kvalitní kancelářské židle. Kancelářská židle by přitom vždy měla být naprostým základem pro práci u počítače bez ohledu na to, jak často a jak dlouho u něj sedíte.

Ideální vzdálenost očí od monitoru je důležitá

Využívání jiné, než kancelářské židle, může mít spoustu dopadů při práci na PC. Jedním z těch nejčastějších je právě držení správné vzdálenosti od počítače při práci. Spousta lidí má na nekvalitních židlích tendenci se předklánět a koukat na počítač zblízka.

To ale může při dlouhodobém opakování této chyby stát za nepříjemným zhoršením zraku. Snažte se proto u počítače vždy sedět vzpřímeně, díky čemuž budete držet od monitoru vzdálenost okolo půl až jednoho metru, což je naprosto ideální pro sledování monitoru po delší dobu.

Dobré držení těla napomáhá také zdravým zádům

Vedle předklánění k monitoru je důležité dobré držení těla také pro zdravá záda. Při dlouhodobé práci na počítači můžete často dojít ke chronickým problémům s držením těla. Nejčastějšími problémy bývá skolióza a jiné druhy zakřivení páteře, které spočívají v tom, že dlouhodobě vytáčíte tělo do nepřirozené pozice. Mezi stejně časté problémy se pak řadí i bolest krční páteře nebo ramen. Ramena totiž bývají často přehnaně svěšená a pozice hlavy je ve špatném úhlu vůči stolu, což pramení v přetíženou krční páteř.

Kvalitní kancelářské židle všechny tyto problémy vyřeší

Mnohdy ale nejsou problémy způsobené tím, že bychom neuměli držet tělo ve správné pozici, ale především tím, že nám to nekvalitní židle neumožňuje. Pokud vyzkoušíte kvalitní kancelářské židle tak zjistíte, že naprostou většinu problémů řeší samy o sobě.

Jednou z hlavních výhod je jejich nastavitelnost. Kancelářské židle jsou v mnoha ohledech přizpůsobitelné. Základem je nastavení výšky sedátka, díky čemuž se nemusíte hrbit nebo natahovat ke stolu. Stejně tak kvalitně můžete nastavit například i úroveň zaklonění opěrky na záda a úroveň opěrky na krk a lokty.

Kancelářské židle by se tak měli stát základní součástí jak profesionální kanceláře u vás v práci, tak i kanceláře při občasném home office. Nepříjemností většiny problémů ze špatného sezení je fakt, že o nich nevíte, dokud se opravdu nezhorší. Nebojte se proto investovat peníze do kvalitního sezení a pevnějšího zdraví.

Soustruhy na kov a práce s nimi. Jaké jsou jejich tipy a co byste...

0
Soustruhy na kov jsou nástroje, které se používají k vytváření rotačních dílů z kovů a dalších materiálů. Tyto stroje pracují pomocí otáčení kusu kovu...

Kompletní vybavení domácnosti na jednom místě. Přijďte si vybrat vytoužený nábytek!

0
Zařizování domácnosti není vůbec jednoduchá a už vůbec ne levná záležitost. Pokud se chceme doma cítit opravdu době a chceme kolem sebe mít jenom...

DEKOR BETON – výroba a montáž betonových plotů

0
Betonové ploty jsou nejlepší možností pro oplocení vašeho pozemku. Existuje několik výhod betonových plotů: Pokud jsou betonové ploty správně postaveny a udržovány, mohou poskytovat vysokou odolnost...

Různé druhy střech: Jak si vybrat tu správnou pro váš domov

0
Cílem střechy je hlavně chránit prostor pod sebou před deštěm, sněhem, větrem, slunečním záření, či dalšími vlivy počasí. Dle typu budovy se pak liší...

Jak poznat, že je potřeba vyvložkovat komín?

0
K odvodu spalin a kouře z různých spotřebičů využíváme komín. Díky tomu máme doma nebo třeba na chalupě teplo a příjemnou atmosféru, komín ale...