Klasické pálené střešní tašky a jejich betonové varianty dnes na českých rodinných domech stále dominují. V posledních letech se ale do popředí dostávají také jiné materiály, a to nejen z ekonomických důvodů, ale i proto, že jsou lehké a snadno se montují. Právě to je případ plechové střešní krytiny. Kdy se její aplikace hodí nejvíce?
Přednosti střechy z plechu
Vzhledem k tomu, že se plechová střešní krytina vyznačuje skutečně nízkou hmotností ve srovnání s betonovými a pálenými taškami, je vhodná pro objekty, které nemají tak robustní konstrukci a je nutné počítat každý kilogram navíc, kterým jí zatížíte. Dalším důvodem je celistvý vzhled. Kvalitně provedená střecha z plechových částic dokáže pozitivně zaujmout na první i detailnější pohled.
Využití u pultových střech
Plechové krytiny se náramně hodí pro takzvané pultové střechy. Jedná se o typ střech, jež mají sklon pouze na jednu stranu, ideálně směrem do návětrné strany, což poté snižuje energetické nároky na vytápění objektu. Důležité je kvalitní oplechování pultové střechy, k čemuž je zapotřebí dokoupit vhodné ukončovací lemování. Tento prvek se aplikuje do horní části pultové střechy, přičemž ji chrání před poškozením, dále pak samotnou stavbu před vodou v důsledku zatékání během dešťů.
Zastřešení pergol
Plech se hodí nejen na hlavní stavbu, bezesporu jej lze uplatnit také u vedlejších objektů a doplňkových stavení. Jako příklad lze uvést různé přístřešky. Třeba plechová krytina na pergolu je snadno dostupným produktem. Opět lze zdůraznit, že díky své nízké hmotnosti nemusíte řešit výrazné zpevnění konstrukce pergoly. Z hlediska designu se rovněž není třeba ničeho obávat, plechové krytiny na pergolu (stejně jako pro střechu rodinného domu) se dnes u specializovaných prodejců dají pořídit v mnoha barevných variantách a rozměrech, takže si zcela jistě vyberete dle svého vkusu.