Jaký konferenční stolek volit do obýváku?

Post date:

Author:

Category:

Špatně zvolený konferenční stolek by mohl narušit vzhled celé místnosti. Konferenční stolek by měl přesně zapadnout se zbytkem nábytku a prostředím. Jak to ale udělat?

Na trhu je spousta designů, ze kterých si můžete vybrat konferenční stolek, který se perfektně hodí do vašeho obývacího pokoje. Než se pustíte do nákupu konferenčního stolku, zde je několik tipů, které byste měli zvážit.

Všimněte si proporcí

Konferenční stolky se nevybírají jen podle velikosti. Místo toho vezměte v úvahu další parametry v místnosti, ke které se bude hodit, jako jsou pohovky a umístění konferenčního stolku. Výška konferenčního stolku by neměla být vyšší než pohovka, nebo naopak nižší – pak je jeho požívání nepohodlné. Nejlepší je vybrat konferenční stolek, který je jen o pár centimetrů nižší než pohovka.

Podobně, pokud jde o délku konferenčního stolku, dejte pozor, abyste nevybírali takový, který přesahuje pohovku. Obvykle by konferenční stolek měl mít dvě třetiny velikosti pohovky nebo méně v závislosti na vašem dalším doplňkovém nábytku. Konferenční stolek a designový nábytek obecně by neměl být překážkou a mělo by se kolem něj dát volně procházet.

Promyslete tvar konferenčního stolku

Pro menší místnost se bude lépe hodit kulatý konferenční stolek, který poskytne dostatek prostoru, aniž by místnost zaplňoval. Navíc, pokud máte malé děti, oválným stolkem se zbavíte obav, že by se vašim dětem mohla stát nehoda při hraní a mohly by upadnout na ostrou hranu stolku.

Do větší místnosti se hodí obdélníkový stolek, nebo několik čtvercových, které můžete podle potřeb rozmístit po místnosti. Dobrým řešením jsou také stohovatelné konferenční stolky, kdy z jednoho rázem uděláte tři nebo čtyři. 

Co všechno by měl umět? 

Pro většinu lidí není konferenční stolek jen kus nábytku, který lze předvést návštěvám a naservírovat na něj kávu. Chcete, aby konferenční stolek fungoval jako odkládací plocha na noviny a časopisy? Máte vy nebo vaše rodina ve zvyku scházet se a hrát hry? Ukládáte si jídlo na konferenční stolek a jíte, zatímco se díváte na televizi?

Podle toho, co s konferenčním stolkem hodláte dělat, zjistěte, zda bude lepší konferenční stolek s policí nebo úložným prostorem. Když už vybíráte konferenční stolek, dejte si na čas a prohlédněte si všechny možnosti, které se vám nabízí. Například na https://www.iodesign.cz/konferencni-stolky/ najdete 230 variant konferenčních stolků různých materiálů, velikostí či tvarů.

Materiál konferenčního stolku má velký podíl na jeho kompatibilitě s místností a také s lidmi kolem. Pokud máte v okolí děti nebo domácí mazlíčky, pak konferenční stolek se skleněnou deskou nepřipadá v úvahu. Vaší dennodenní starostí by pak bylo běhat kolem stolku s hadrem a leštit.

Jak správně zabezpečit chatu před koncem sezóny

0
Podzimní počasí je už bohužel tady a letošní chatařská sezóna pomalu končí. Velká část majitelů chat a chalup si bohužel neuvědomuje, že právě takovéto...

Drobné doplňky dokáží udělat velkou změnu v celkovém dojmu z outfitu

0
Už odpradávna se ženy i muži zdobí nejrůznějšími náramky a náhrdelníky. Dříve měly spíše symbolizovat příslušnost ke kmeni, vesnici, či rodině. Ale velmi brzy...

Instalatér z Prahy, který vyřeší a odstraní potíže nejen na ucpaném odpadu

0
Nedávno se vám stalo, že se vám ucpal odpad nebo jste potřebovali urychleně udělat jinou instalatérskou práci, a tak jste zavolali prvního instalatéra, který...

Ploty, které budou vašemu pozemku slušet

0
V případě, že aktuálně řešíte plot, tak je potřeba přesně vědět, jak na to a jak přesně vědět, že si vybíráte dobře. Plotové dílce, plotové...

Když na „čoch“, tak s párty stanem

0
Zajít si tak na pořádný čoch! Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Pak jste patrně nebyli na „bečce, chlastačce, nebo moderním slovem zvané garden...