Jaký konferenční stolek volit do obýváku?

Post date:

Author:

Category:

Špatně zvolený konferenční stolek by mohl narušit vzhled celé místnosti. Konferenční stolek by měl přesně zapadnout se zbytkem nábytku a prostředím. Jak to ale udělat?

Na trhu je spousta designů, ze kterých si můžete vybrat konferenční stolek, který se perfektně hodí do vašeho obývacího pokoje. Než se pustíte do nákupu konferenčního stolku, zde je několik tipů, které byste měli zvážit.

Všimněte si proporcí

Konferenční stolky se nevybírají jen podle velikosti. Místo toho vezměte v úvahu další parametry v místnosti, ke které se bude hodit, jako jsou pohovky a umístění konferenčního stolku. Výška konferenčního stolku by neměla být vyšší než pohovka, nebo naopak nižší – pak je jeho požívání nepohodlné. Nejlepší je vybrat konferenční stolek, který je jen o pár centimetrů nižší než pohovka.

Podobně, pokud jde o délku konferenčního stolku, dejte pozor, abyste nevybírali takový, který přesahuje pohovku. Obvykle by konferenční stolek měl mít dvě třetiny velikosti pohovky nebo méně v závislosti na vašem dalším doplňkovém nábytku. Konferenční stolek a designový nábytek obecně by neměl být překážkou a mělo by se kolem něj dát volně procházet.

Promyslete tvar konferenčního stolku

Pro menší místnost se bude lépe hodit kulatý konferenční stolek, který poskytne dostatek prostoru, aniž by místnost zaplňoval. Navíc, pokud máte malé děti, oválným stolkem se zbavíte obav, že by se vašim dětem mohla stát nehoda při hraní a mohly by upadnout na ostrou hranu stolku.

Do větší místnosti se hodí obdélníkový stolek, nebo několik čtvercových, které můžete podle potřeb rozmístit po místnosti. Dobrým řešením jsou také stohovatelné konferenční stolky, kdy z jednoho rázem uděláte tři nebo čtyři. 

Co všechno by měl umět? 

Pro většinu lidí není konferenční stolek jen kus nábytku, který lze předvést návštěvám a naservírovat na něj kávu. Chcete, aby konferenční stolek fungoval jako odkládací plocha na noviny a časopisy? Máte vy nebo vaše rodina ve zvyku scházet se a hrát hry? Ukládáte si jídlo na konferenční stolek a jíte, zatímco se díváte na televizi?

Podle toho, co s konferenčním stolkem hodláte dělat, zjistěte, zda bude lepší konferenční stolek s policí nebo úložným prostorem. Když už vybíráte konferenční stolek, dejte si na čas a prohlédněte si všechny možnosti, které se vám nabízí. Například na https://www.iodesign.cz/konferencni-stolky/ najdete 230 variant konferenčních stolků různých materiálů, velikostí či tvarů.

Materiál konferenčního stolku má velký podíl na jeho kompatibilitě s místností a také s lidmi kolem. Pokud máte v okolí děti nebo domácí mazlíčky, pak konferenční stolek se skleněnou deskou nepřipadá v úvahu. Vaší dennodenní starostí by pak bylo běhat kolem stolku s hadrem a leštit.

Matrace vyrobeny v Česku poptávejte od výrobce Ostaš

0
Pořízení si nové matrace obvykle není levnou záležitostí, avšak kvalita spánku je velmi důležitá nejen pro dobrou kondici pohybového aparátu, ale také pro náladu,...

Posezení z bytelné betonové nebo kvalitní kovové konstrukce. Které zvolíte?

0
Máte doma zahradu, na které rádi trávíte čas setkáváním se s přáteli nebo s rodinou, posedíte si u dobrého jídla a pití a dlouhé hodiny si...

Proč si pojistit nemovitost a jak jednoduše uzavřít pojistnou smlouvu?

0
Stavíte právě svůj vysněný dům, nastěhovali jste se do rodinného domu nebo jste si koupili byt do osobního vlastnictví? Ve všech těchto případech je...

Nejste si jistí designem nábytku? Poradíme vám, jak si nejlépe vybrat!

0
Design nábytku je rozhodně jednou z věcí, které vždycky budeme řešit. Vedle svého praktického účelu totiž dokáže nábytek také opravdu zásadně ovlivnit to, jaké prostředí...

Recyklace vody pro ekonomický a ekologický provoz

0
V současné době máme pitné vody sice stále dostatek, ale už za pár let by to mohl být nepřekonatelný problém. Recyklace vody je dnes...