Jaké jsou designové trendy pro moderní návrhy koupelen?

Post date:

Author:

Category:

Zařizujete novou koupelnu? V obchodech máte nekonečné množství obkladů a dlaždic na výběr, neutrální barvy, geometrické tvary a přírodní materiály. Mezi moderními a tradičními koupelnami existují značné rozdíly. Při zařizování koupelny v moderním stylu je třeba sledovat nejnovější trendy, ale pozor, také velmi rychle vyjde z módy, kdežto tradiční terakotové, či mramorové koupelny asi neokouzlí vaše návštěvy, ale vždy budou tak nějak trendy. Protože je to léty praxe ověřená kvalita.

Barvy

Moderní koupelny používají neutrální barevnou paletu, jako je bílá, béžová, krémová, šedá nebo černá. Je to všechno o minimalismu. Podlahy a stěny v jednom barevném tónu jsou velmi oblíbené a dodávají pocit harmonie, klidu a čistoty. Kromě toho způsobují, že se místnost vypadá větší, takže je to dobré řešení pro malé koupelny. Také je dobré přidat nějaké barevné akcenty, jako jsou nejrůznější bordury, listely a jednotlivé obklady s obrázky. Nechcete-li akcenty koupelně dodávat pomocí kachliček, mozaiky, či obkladů, pořiďte zelené, červené nebo žluté ručníky nebo koupelnové koberečky. To koupelně dodá zajímavý a jedinečný vzhled. Je to dobré řešení, pokud chcete zachovat jas neutrálních stěn, ale máte pocit, že vaší koupelně chybí trochu života.

Zrcadla a okna

Skvělým řešením je přidat do koupelny velké zrcadlo, abyste se ráno nemuseli prát o jediné zrcadlo umístěné v koupelnové galerce. Navíc díky zrcadlu bude místnost vypadat světlejší a větší, protože světlo se odráží od povrchu. Proč nenainstalovat velké zrcadlo od podlahy ke stropu? Vaše koupelna bude plná světla a bude vypadat mnohem prostornější.

Pokud jde o okna, moderní koupelny často mají velká okna přes celou stěnu, aby propouštěla co nejvíce světla. V úvahu však můžete vzít i menší okna. V bytě dispozice nezměníte, ale pokud stavíte dům, nezapomeňte na to, že okno koupelnu prosvětlí, a navíc díky většímu množství přirozeného světla vypadá i uklizeněji.

Dlaždice

Při nákupu dlaždic do koupelny dávejte pozor, aby nebyly kluzké. Ve své koupelně nechcete mít žádné nehody a mělo by to být bezpečné místo. Nejlepší volbou jsou břidlicové nebo oblázkové dlaždice, které jsou protiskluzové. Speciálně, pokud máte v domě malé děti, anebo seniory, dbejte na bezpečnost.

Jednoduchost

V moderních koupelnách jde o jednoduchost a minimalismus. Abyste dosáhli tohoto designu, musíte mít dostatek nenápadných úložných prostor. Neexistuje zde místo pro nepořádek, vaše koupelna by měla být místem k odpočinku a relaxaci. Uklizená místnost vám umožní soustředit se na odpočinek.

Můžete také přidat nějaké květiny (klidně umělé) v bílých květináčích. Přírodní doplňky se dobře kombinují s moderním designem. Rostliny dodají příjemnější pocit z prostoru, aniž by jej zaplnily.

Pokud jde o prvky osvětlení, měly by mít geometrické tvary, které dotvářejí moderní styl. Pamatujte však, že kvalita světla je důležitá. Líčíte-li se v koupelně, je třeba, abyste měla osvětlené zrcadlo kvalitním bodovým světlem.

Matrace vyrobeny v Česku poptávejte od výrobce Ostaš

0
Pořízení si nové matrace obvykle není levnou záležitostí, avšak kvalita spánku je velmi důležitá nejen pro dobrou kondici pohybového aparátu, ale také pro náladu,...

Posezení z bytelné betonové nebo kvalitní kovové konstrukce. Které zvolíte?

0
Máte doma zahradu, na které rádi trávíte čas setkáváním se s přáteli nebo s rodinou, posedíte si u dobrého jídla a pití a dlouhé hodiny si...

Proč si pojistit nemovitost a jak jednoduše uzavřít pojistnou smlouvu?

0
Stavíte právě svůj vysněný dům, nastěhovali jste se do rodinného domu nebo jste si koupili byt do osobního vlastnictví? Ve všech těchto případech je...

Nejste si jistí designem nábytku? Poradíme vám, jak si nejlépe vybrat!

0
Design nábytku je rozhodně jednou z věcí, které vždycky budeme řešit. Vedle svého praktického účelu totiž dokáže nábytek také opravdu zásadně ovlivnit to, jaké prostředí...

Recyklace vody pro ekonomický a ekologický provoz

0
V současné době máme pitné vody sice stále dostatek, ale už za pár let by to mohl být nepřekonatelný problém. Recyklace vody je dnes...