Jaké jsou designové trendy pro moderní návrhy koupelen?

Post date:

Author:

Category:

Zařizujete novou koupelnu? V obchodech máte nekonečné množství obkladů a dlaždic na výběr, neutrální barvy, geometrické tvary a přírodní materiály. Mezi moderními a tradičními koupelnami existují značné rozdíly. Při zařizování koupelny v moderním stylu je třeba sledovat nejnovější trendy, ale pozor, také velmi rychle vyjde z módy, kdežto tradiční terakotové, či mramorové koupelny asi neokouzlí vaše návštěvy, ale vždy budou tak nějak trendy. Protože je to léty praxe ověřená kvalita.

Barvy

Moderní koupelny používají neutrální barevnou paletu, jako je bílá, béžová, krémová, šedá nebo černá. Je to všechno o minimalismu. Podlahy a stěny v jednom barevném tónu jsou velmi oblíbené a dodávají pocit harmonie, klidu a čistoty. Kromě toho způsobují, že se místnost vypadá větší, takže je to dobré řešení pro malé koupelny. Také je dobré přidat nějaké barevné akcenty, jako jsou nejrůznější bordury, listely a jednotlivé obklady s obrázky. Nechcete-li akcenty koupelně dodávat pomocí kachliček, mozaiky, či obkladů, pořiďte zelené, červené nebo žluté ručníky nebo koupelnové koberečky. To koupelně dodá zajímavý a jedinečný vzhled. Je to dobré řešení, pokud chcete zachovat jas neutrálních stěn, ale máte pocit, že vaší koupelně chybí trochu života.

Zrcadla a okna

Skvělým řešením je přidat do koupelny velké zrcadlo, abyste se ráno nemuseli prát o jediné zrcadlo umístěné v koupelnové galerce. Navíc díky zrcadlu bude místnost vypadat světlejší a větší, protože světlo se odráží od povrchu. Proč nenainstalovat velké zrcadlo od podlahy ke stropu? Vaše koupelna bude plná světla a bude vypadat mnohem prostornější.

Pokud jde o okna, moderní koupelny často mají velká okna přes celou stěnu, aby propouštěla co nejvíce světla. V úvahu však můžete vzít i menší okna. V bytě dispozice nezměníte, ale pokud stavíte dům, nezapomeňte na to, že okno koupelnu prosvětlí, a navíc díky většímu množství přirozeného světla vypadá i uklizeněji.

Dlaždice

Při nákupu dlaždic do koupelny dávejte pozor, aby nebyly kluzké. Ve své koupelně nechcete mít žádné nehody a mělo by to být bezpečné místo. Nejlepší volbou jsou břidlicové nebo oblázkové dlaždice, které jsou protiskluzové. Speciálně, pokud máte v domě malé děti, anebo seniory, dbejte na bezpečnost.

Jednoduchost

V moderních koupelnách jde o jednoduchost a minimalismus. Abyste dosáhli tohoto designu, musíte mít dostatek nenápadných úložných prostor. Neexistuje zde místo pro nepořádek, vaše koupelna by měla být místem k odpočinku a relaxaci. Uklizená místnost vám umožní soustředit se na odpočinek.

Můžete také přidat nějaké květiny (klidně umělé) v bílých květináčích. Přírodní doplňky se dobře kombinují s moderním designem. Rostliny dodají příjemnější pocit z prostoru, aniž by jej zaplnily.

Pokud jde o prvky osvětlení, měly by mít geometrické tvary, které dotvářejí moderní styl. Pamatujte však, že kvalita světla je důležitá. Líčíte-li se v koupelně, je třeba, abyste měla osvětlené zrcadlo kvalitním bodovým světlem.

Jak správně zabezpečit chatu před koncem sezóny

0
Podzimní počasí je už bohužel tady a letošní chatařská sezóna pomalu končí. Velká část majitelů chat a chalup si bohužel neuvědomuje, že právě takovéto...

Drobné doplňky dokáží udělat velkou změnu v celkovém dojmu z outfitu

0
Už odpradávna se ženy i muži zdobí nejrůznějšími náramky a náhrdelníky. Dříve měly spíše symbolizovat příslušnost ke kmeni, vesnici, či rodině. Ale velmi brzy...

Instalatér z Prahy, který vyřeší a odstraní potíže nejen na ucpaném odpadu

0
Nedávno se vám stalo, že se vám ucpal odpad nebo jste potřebovali urychleně udělat jinou instalatérskou práci, a tak jste zavolali prvního instalatéra, který...

Ploty, které budou vašemu pozemku slušet

0
V případě, že aktuálně řešíte plot, tak je potřeba přesně vědět, jak na to a jak přesně vědět, že si vybíráte dobře. Plotové dílce, plotové...

Když na „čoch“, tak s párty stanem

0
Zajít si tak na pořádný čoch! Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Pak jste patrně nebyli na „bečce, chlastačce, nebo moderním slovem zvané garden...