Jaké jsou designové trendy pro moderní návrhy koupelen?

Post date:

Author:

Category:

Zařizujete novou koupelnu? V obchodech máte nekonečné množství obkladů a dlaždic na výběr, neutrální barvy, geometrické tvary a přírodní materiály. Mezi moderními a tradičními koupelnami existují značné rozdíly. Při zařizování koupelny v moderním stylu je třeba sledovat nejnovější trendy, ale pozor, také velmi rychle vyjde z módy, kdežto tradiční terakotové, či mramorové koupelny asi neokouzlí vaše návštěvy, ale vždy budou tak nějak trendy. Protože je to léty praxe ověřená kvalita.

Barvy

Moderní koupelny používají neutrální barevnou paletu, jako je bílá, béžová, krémová, šedá nebo černá. Je to všechno o minimalismu. Podlahy a stěny v jednom barevném tónu jsou velmi oblíbené a dodávají pocit harmonie, klidu a čistoty. Kromě toho způsobují, že se místnost vypadá větší, takže je to dobré řešení pro malé koupelny. Také je dobré přidat nějaké barevné akcenty, jako jsou nejrůznější bordury, listely a jednotlivé obklady s obrázky. Nechcete-li akcenty koupelně dodávat pomocí kachliček, mozaiky, či obkladů, pořiďte zelené, červené nebo žluté ručníky nebo koupelnové koberečky. To koupelně dodá zajímavý a jedinečný vzhled. Je to dobré řešení, pokud chcete zachovat jas neutrálních stěn, ale máte pocit, že vaší koupelně chybí trochu života.

Zrcadla a okna

Skvělým řešením je přidat do koupelny velké zrcadlo, abyste se ráno nemuseli prát o jediné zrcadlo umístěné v koupelnové galerce. Navíc díky zrcadlu bude místnost vypadat světlejší a větší, protože světlo se odráží od povrchu. Proč nenainstalovat velké zrcadlo od podlahy ke stropu? Vaše koupelna bude plná světla a bude vypadat mnohem prostornější.

Pokud jde o okna, moderní koupelny často mají velká okna přes celou stěnu, aby propouštěla co nejvíce světla. V úvahu však můžete vzít i menší okna. V bytě dispozice nezměníte, ale pokud stavíte dům, nezapomeňte na to, že okno koupelnu prosvětlí, a navíc díky většímu množství přirozeného světla vypadá i uklizeněji.

Dlaždice

Při nákupu dlaždic do koupelny dávejte pozor, aby nebyly kluzké. Ve své koupelně nechcete mít žádné nehody a mělo by to být bezpečné místo. Nejlepší volbou jsou břidlicové nebo oblázkové dlaždice, které jsou protiskluzové. Speciálně, pokud máte v domě malé děti, anebo seniory, dbejte na bezpečnost.

Jednoduchost

V moderních koupelnách jde o jednoduchost a minimalismus. Abyste dosáhli tohoto designu, musíte mít dostatek nenápadných úložných prostor. Neexistuje zde místo pro nepořádek, vaše koupelna by měla být místem k odpočinku a relaxaci. Uklizená místnost vám umožní soustředit se na odpočinek.

Můžete také přidat nějaké květiny (klidně umělé) v bílých květináčích. Přírodní doplňky se dobře kombinují s moderním designem. Rostliny dodají příjemnější pocit z prostoru, aniž by jej zaplnily.

Pokud jde o prvky osvětlení, měly by mít geometrické tvary, které dotvářejí moderní styl. Pamatujte však, že kvalita světla je důležitá. Líčíte-li se v koupelně, je třeba, abyste měla osvětlené zrcadlo kvalitním bodovým světlem.

Vilapark Klamovka: unikát na pražském realitním nebi nabízí centrum metropole i zeleň

0
Chcete zůstat navždy v Praze nablízku příležitostí, které metropole nabízí, ale nenašli jste zatím bydlení podle vašich představ? Už hledat nemusíte, jistě vás totiž nadchne...

Chystáte se prodat dům nebo byt? Obraťte se na TRIÁDA realitní kanceláře

0
Důvodů, proč se rozhodneme pro prodej nemovitosti, může být mnoho. Někdo kupuje byty v původním stavu a rekonstruuje je, následně prodává, někdo zdědí byt po...

Hledáte ráj manipulační techniky, například zahradních koleček? Jste tu správně

0
E-shop ekovovyroba.cz, který nabízí širokou škálu zahradních koleček, stavebních koleček, skládacích kontejnerů a manipulační techniky (paletové vozíky, rudly, ruční dvoukolové vozíky, plošinové vozíky) je...

Nemůžete usnout, v noci se často probouzíte a vstáváte unavení? Řešení může být jednoduché.

0
Problém s usínáním má mnoho z nás a příčiny mohou být vážné. Problémy v práni nebo doma, stres, bolesti a tak dále. Pokud vás však netrápí nic...

Domovní čistírna odpadních vod neboli ČOV: Co byste o ní měli vědět?

0
Čistírna, případně čistička odpadních vod či „čéóvéčko“ (ČOV). Několik zažitých názvů označují systém, který v současné době představuje nejdokonalejší způsob likvidace odpadních vod z...