Jak vybrat to správné střešní okno do každé místnosti

Post date:

Author:

Category:

Každý podkrovní pokoj má svá specifika. Někde je prioritou udržet absolutní ticho, jinde předcházet usazování kondenzátu. Připravili jsme pro vás tipy, jak vybrat střešní okno do každé místnosti.

Obývací pokoj

Oáza pohody, kde mnozí tráví nejvíc času z celého dne. Podstatné je proto udržení optimálního klima během zimy i léta. Střešní okna Roto jsou konstruována podle přísných německých norem. Uživatelům nabízejí výjimečné tepelně izolační vlastnosti, obzvlášť pak v případě zasklení trojsklem.

Protože obývací pokoj v zimním období většina domácností vytápí na vyšší teploty než ložnici či kuchyni, snažte se zde tepelné ztráty ještě více snížit. S dodatečnou izolací okenních rámů a tabulí vám pomůže venkovní lamelová roleta na střešní okna. Zatímco v zimě brání únikům tepla, v létě v místnosti pomáhá udržet příjemné klima.

Kuchyně

Vaření má vliv na to, jaké střešní okno byste měli zvolit do kuchyně. I když totiž zapnete digestoř, při přípravě pokrmů obvykle dochází ke skokovému zvýšením vlhkosti vzduchu. S tím si poradí plastová střešní okna odolná vůči vodě. Plast se navíc čistí snadněji než dřevo, to přitom svým vzhledem může věrohodně imitovat.

Pro odvedení par z místnosti je zároveň důležité větrání. Všechna střešní okna Roto se snadno otevírají. Ovládat je lze manuálně nebo elektricky (stěnovým přepínačem či dálkovým ovladačem).

Koupelna

V koupelně se musíte potýkat s podobnými nástrahami jako v kuchyni. I tady proto doporučujeme plastové provedení střešních oken. Pokud máte malou koupelnu, perfektní pro vás bude výklopné/kyvné střešní okno Roto Designo R8. Otevírá se směrem ven a poskytuje absolutní svobodu pohybu. U prostornějších místností lze zvolit i ekonomičtější variantu Roto Designo R7.

Ložnice

Přes den zde pravděpodobně příliš času nestrávíte, v noci pro vás ale bude zcela zásadní ticho a tma. Vnitřní klima totiž významnou měrou ovlivní, jak moc se další den budete cítit odpočatí. Vhodnou volbou do ložnice je elektrické okno RotoQ, které můžete pohodlně ovládat přímo z postele. Pokud bydlíte blízko rušné silnice, doporučujeme zvážit zasklení protihlukovým sklem.

Platí, že čím větší tma, tím lepší spánek. Jako doplněk proto přidejte zatemňující roletu na střešní okno. Díky speciální vrstvě na vnější straně látky k vám do ložnice nepronikne ani paprsek světla. Sami poznáte, jak se vám díky efektivnímu zatemnění zkvalitní spánek.

Matrace vyrobeny v Česku poptávejte od výrobce Ostaš

0
Pořízení si nové matrace obvykle není levnou záležitostí, avšak kvalita spánku je velmi důležitá nejen pro dobrou kondici pohybového aparátu, ale také pro náladu,...

Posezení z bytelné betonové nebo kvalitní kovové konstrukce. Které zvolíte?

0
Máte doma zahradu, na které rádi trávíte čas setkáváním se s přáteli nebo s rodinou, posedíte si u dobrého jídla a pití a dlouhé hodiny si...

Proč si pojistit nemovitost a jak jednoduše uzavřít pojistnou smlouvu?

0
Stavíte právě svůj vysněný dům, nastěhovali jste se do rodinného domu nebo jste si koupili byt do osobního vlastnictví? Ve všech těchto případech je...

Nejste si jistí designem nábytku? Poradíme vám, jak si nejlépe vybrat!

0
Design nábytku je rozhodně jednou z věcí, které vždycky budeme řešit. Vedle svého praktického účelu totiž dokáže nábytek také opravdu zásadně ovlivnit to, jaké prostředí...

Recyklace vody pro ekonomický a ekologický provoz

0
V současné době máme pitné vody sice stále dostatek, ale už za pár let by to mohl být nepřekonatelný problém. Recyklace vody je dnes...