Drobné doplňky dokáží udělat velkou změnu v celkovém dojmu z outfitu

Post date:

Author:

Category:

Už odpradávna se ženy i muži zdobí nejrůznějšími náramky a náhrdelníky. Dříve měly spíše symbolizovat příslušnost ke kmeni, vesnici, či rodině. Ale velmi brzy vyznačovaly i společenský status. V dnešní době se doplňky staly součástí našich každodenních outfitů a je úplně jedno, zda jde o levnou bižuterii z dovolené, či zlaté a diamantové šperky.

Protože i drobný doplněk dokáže povznést běžné a nudné oblečení na zajímavý outfit. Třeba takové obyčejné náušnice či náhrdelník, změní opticky i vzhled obličeje. Snadno potlačí vaše „vady“ a odvedou pozornost jinam.

Doplňky pro zvláštní příležitosti

Muži a ženy si automaticky na významné příležitosti navléknou nejcennější doplňky. Perlové náhrdelníky a náušnice, motýlky, náramky, značkové hodinky, to vše se stalo součástí outfitů na gala večery a plesy.

Většina z nás však tápe, pokud událost není příliš honosná, jaké si šperky vybrat. Aby nebyly „příliš moc“, ani nepůsobily „moc lacině“. Vždy, když tápete, raději zvolte honosnější šperk. Vyplatí se vypadat elegantněji.

V poslední době si muži i ženy velmi oblíbili dřevěné šperky. Již dříve se nosily klasické dřevěné korálky, které byly broušeny do tvaru kostiček, či kuliček, často však byly nějakým způsobem nalakované a nabarvené a nevynikla přírodní krása dřeva.

To však v dnešní době již neplatí. Velice oblíbené jsou na svatby a neformální party u mužů dřevěný motýlek k obleku, kde je přiznán materiál a dřevo může pěkně vyniknout.

I v domácnostech se velmi často objevují dřevěné dekorace – dřevěné podtácky, dřevěné vázy, či truhlíky. Trendy totiž velí návrat k přírodě ve všech směrech.

Šperky jako investice

Na druhé straně je na trhu sortiment šperků, které se pro běžné nošení naprosto nehodí. Nikdo asi běžně do zaměstnání nenosí náušnice v hodnotě nového auta. Takové diamantové a zlaté šperky se pořizují jako rodinné šperky, dalo by se říci, že jsou určitou formou investice.

Pokud zvažujete nákup podobných šperků, ujistěte se, že je budete mít řádně zabezpečeny a pojištěny.

V době, kdy začalo šílenství kolem koronaviru, bylo jasně vidět, že diamanty a zlato jsou po celém světě považovány za jistotou investici, která si zachovává hodnotu. I když ekonomická situace kolísá, poptávka po zlatu a diamantech tu bude vždy. Šperky si drží svou hodnotu a jsou považovány za likvidní aktivum.

Jak správně zabezpečit chatu před koncem sezóny

0
Podzimní počasí je už bohužel tady a letošní chatařská sezóna pomalu končí. Velká část majitelů chat a chalup si bohužel neuvědomuje, že právě takovéto...

Instalatér z Prahy, který vyřeší a odstraní potíže nejen na ucpaném odpadu

0
Nedávno se vám stalo, že se vám ucpal odpad nebo jste potřebovali urychleně udělat jinou instalatérskou práci, a tak jste zavolali prvního instalatéra, který...

Ploty, které budou vašemu pozemku slušet

0
V případě, že aktuálně řešíte plot, tak je potřeba přesně vědět, jak na to a jak přesně vědět, že si vybíráte dobře. Plotové dílce, plotové...

Když na „čoch“, tak s párty stanem

0
Zajít si tak na pořádný čoch! Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Pak jste patrně nebyli na „bečce, chlastačce, nebo moderním slovem zvané garden...

Líbí se vám palisandr? Pořiďte si masivní jídelní stůl právě z něj

0
Stále více osob se rozhoduje k pořízení si nábytku z masivu. Důvody jsou prosté. Je krásný, sálá z něj pozitivní energie, je příjemný na dotek, při kvalitním...