Recyklace vody pro ekonomický a ekologický provoz

Post date:

Author:

Category:

V současné době máme pitné vody sice stále dostatek, ale už za pár let by to mohl být nepřekonatelný problém. Recyklace vody je dnes stále spíše výjimkou, hlavně u menších domácností, nicméně u aquaparků a dalších podniků se stává normou. Nejen české, ale také předpisy Evropské unie se stále více zaměřují na její plýtvání v oblasti veřejných bazénů, aquaparků a wellness center.

Země, ekologie a normy

Doba pokročila a lidé si čím dál tím více uvědomují, že planetu Zemi a životní prostředí, ve kterém žijeme, máme pouze jedno. Proto je v posledních letech kladen čím dál tím větší důraz na ekologický přístup k životu a šetrné zacházení s přírodními zdroji, jakým je právě voda. Jednou z cest je recyklace vody.

Vedle elektrovozů a dalších nových technologií je recyklace dalším bodem, který je momentálně na silném vzestupu. Buďte u jeho integrace do každodenního života i vy. Recyklace vody není pouze pro velké podniky, ale také pro domácnosti.

Jedním z předních dodavatelů úpraven na trhu je společnost Casone. Svým klientům nabízí nejnovější technologie k zpracování a čištění dešťové vody, úpravu pitné vody, na přeměnu šedé vody, využití tepla z odpadních vod nebo efektivní recyklaci bazénových vod.

Jaký je systém recyklace bazénové vody?

O ekologické úspoře při recyklaci bazénové vody i ekonomické stránce, tedy finanční úspoře, jsme si už řekli. Dále snižuje recyklace také vázaný chlor, čímž výrazně prodlužuje životnost výměníků vody a celkově celého zařízení.

Samotná technologie RBV Casone, na které je celý proces postaven, vychází z německé normy DIN-19645 2016-07 s úpravou technologie pro celkově lepší chod a údržbu. Celý systém zároveň splňuje českou vyhlášku 238/2011 Sb. a za jeho správný chod zodpovídá PLC jednotka, kterou je možné napojit na samotný řídící systém.

Teď si pojďme vyjmenovat jednotlivé výhody:

  • úspora díky spotřebě vody a energií (například při ohřevu vody),
  • celková finanční návratnost díky instalaci systému,
  • menší spotřeba chemikálií pro úpravu vody,
  • snížení množství vázaného chloru,
  • praktické řešení, které nezabere příliš místa,
  • systém je plně automatický, vyžaduje minimální údržbu,
  • životnost výměníků tepla se výrazně prodlouží,
  • technologie, kterou prověřily roky provozu,
  • záruční i pozáruční servis,
  • technologický dohled.

Výhody recyklace vody ve veřejných prostorech

Do této kategorie spadá wellness centrum, veřejný bazén i aquapark. Veškeré peníze, které díky recyklaci bazénové vody ušetříte, můžete vložit do dalších inovací a rozšiřování svého podnikání. Pokud máte bazén doma, ušetřené prostředky se vám budou hodit pro pořízení další výbavy do domácnosti.

Stále jste se nerozhodli? Podívejte se na reference předního dodavatele Casone na trhu nebo společnost kontaktujte a zeptejte se na vše, co vás zajímá.

Matrace vyrobeny v Česku poptávejte od výrobce Ostaš

0
Pořízení si nové matrace obvykle není levnou záležitostí, avšak kvalita spánku je velmi důležitá nejen pro dobrou kondici pohybového aparátu, ale také pro náladu,...

Posezení z bytelné betonové nebo kvalitní kovové konstrukce. Které zvolíte?

0
Máte doma zahradu, na které rádi trávíte čas setkáváním se s přáteli nebo s rodinou, posedíte si u dobrého jídla a pití a dlouhé hodiny si...

Proč si pojistit nemovitost a jak jednoduše uzavřít pojistnou smlouvu?

0
Stavíte právě svůj vysněný dům, nastěhovali jste se do rodinného domu nebo jste si koupili byt do osobního vlastnictví? Ve všech těchto případech je...

Nejste si jistí designem nábytku? Poradíme vám, jak si nejlépe vybrat!

0
Design nábytku je rozhodně jednou z věcí, které vždycky budeme řešit. Vedle svého praktického účelu totiž dokáže nábytek také opravdu zásadně ovlivnit to, jaké prostředí...

Profesionální dohled nad stavbou jako naprostý základ

0
Stavební činnosti rozhodně nejsou ničím jednoduchým, a naopak mohou být s přibývajícími požadavky a problémy stále větším a větším oříškem. Takové problémy pak mohou být...